נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כיצד נעלי טרום הליכה תורמות להתפתחות התינוק?

קופסת נעליים

 הורים רבים שואלים את עצמם האם להנעיל לתינוק שרק עתה החל לעשות את צעדיו הראשונים בנעלי צעד ראשון או להניח לו להתרוצץ יחף כדי לאפשר לגופו לעצב את כף רגלו של התינוק. הפתרון המושלם הוא נעלי טרום הליכה, נעליים שטוחות אשר מאפשרות לכף הרגל של התינוק לחוות תחושה של קרקע ישרה אך בו בזמן להיות מוגנת ובטוחה. במאמר זה נבדוק כיצד תורמות נעלי טרום ההליכה להתפתחות התינוק.

 

האם נעלי טרום הליכה הן בריאות?

הורים רבים תוהים האם יש טעם לרכוש נעלי טרום הליכה, שהרי בעוד זמן קצר יצטרכו לקנות נעלי צעד ראשון. יש אמת בדבר, אולם מומחים רבים מאמינים כי נעלי טרום הליכה הן טובות להתפתחות התינוק. המלצות לנעלי טרום הליכה ניתן לקבל בבלוג שלנו, יאא בייבי, בנוסף למגוון גדול של מאמרים בנושאי הורות, חינוך, בריאות, הנעלה והלבשה ועוד.

 

כיצד נעלי טרום הליכה תורמות להתפתחות התינוק?

במאמר זה ריכזנו מספר יתרונות ברכישת נעלי טרום הליכה למרות הזמן הקצר בהם משתמש בהם התינוק. הנעליים מתאימות לשלב שבו התינוק כבר נעמד ומנסה ללכת בתכיפות רבה, אך עדיין משתמש גם בזחילה כדי להגיע לצעצועים וחפצים שמעניינים אותו. להלן מספר יתרונות לרכישת נעלי טרום ההליכה:

 

נעלי טרום ההליכה יאפשרו לתינוק לחקור את עולמו גם בגינה או בחצר

תינוקות אוהבים לחקור ולגלות את העולם, והם יעשו את זה בכל מקום. כאשר אנחנו יוצאים לפיקניק משפחתי, או תופסים קצת שמש בגינה או בחצר, עורו העדין של התינוק עלול להישרט או להיפצע מקוצים או צמחיה. לכן רצוי שבעת השהייה בגינה נאפשר לו את החופש לשוטט ללא חשש מפציעות.

 

נעלי טרום ההליכה אינן מפריעות לשלב החשוב של התעצבות כף הרגל

מאחר וסוליית הנעל הקיימת בנעלי טרום הליכה הינה שטוחה, היא מדמה את עבור התינוק הליכה על גבי קרקע ישרה ולכן כף רגלו ממשיכה להתעצב ולהתפתח כאילו היה יחף.

 

נעלי טרום הליכה מונעות נפילה

הצעדים הראשונים של התינוק הם המרגשים ביותר אך גם הבלתי יציבים ביותר, ונפילה יכולה לגרום לו עוגמת נפש גדולה. נעלי צעד ראשון יכולים למנוע נפילה או החלקה משום שהם תומכים ברגל גם כאשר התינוק הולך על קרקע לא ישרה דוגמת החצר או הגינה.

 

לסיכום

נעלי טרום הליכה מיועדות לשלב הביניים הקצר שבין תינוק מדדה לבין תינוק הולך. על אף התקופה הקצרה שלאחריה יש צורך ברכישת נעלי צעד ראשון, מומלץ לא לוותר עליהן ולנעול לילד המדדה נעלי טרום הליכה על מנת לשמור על יציבותו ובריאות כף רגלו, במיוחד כאשר הוא משחק בחצר או בגינה. נעלי טרום ההליכה יגנו על העור העדין של כף רגל התינוק וימנעו החלקה או נפילה.

זוג נעליים

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
פנים של ילדה
יובש בעיניים

יובש בעיניים זוהי תופעה ממנה סובלים אנשים רבים ואשר הופכת לנפוצה יותר ויותר עם השנים. הסיבות שגורמות לתופעה הן