נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

האם מרזבים סתומים גורמים לנזילות בבית?

יום גשום

לקראת החורף חשוב לבדוק את מצב המרזבים בביתכם, מכיוון שמרזב סתום או לא תקין יכול להביא להצפה ורטיבות בגג שתחלחל אל ביתכם ועלולה לפגוע

בתשתיות הבית.

מרזב סתום יכול לתפוס אתכם לא מוכנים בגשם הראשון ובמצב זה תאלצו להתמודד עם בעיית רטיבות במהרה לפני שהיא תיצור נזק משמעותי.

 

מדוע בעצם מרזבים סתומים גורמים לנזילות בבית?

מרזבים המשמשים לניקוז מי גשמים המובילים את מי הגשם מגג הבית ומתנקזים למטה נסתמים בדרך כלל מאבק, עלים או חלקים מהגג שנשברו והתפוררו במהלך הקיץ. אותם לכלוכים זורמים ביחד עם הגשם הראשון ויוצרים סתימה בפתח המרזב במקרה הקל וסתימה בצינור בהמשך המרזב במקרה הגרוע יותר. במקרים חמורים אף יותר, חול ואדמה שמצטברת במרזבים יכולים אפילו להצמיח שורשים ועשבים וככל שנטפל בבעיה מאוחר יותר השורשים שנוצרו יתנקזו למטה ויסתמו את מעמקי הצינור. הסתימה נהיית אפילו מסובכת יותר כשמדובר בבניינים גבוהים מכיוון שהמרזב ארוך ומסועף יותר ופתיחת הסתימה בו היא מסובכת יותר.

 

מכאן מתחילים הנזקים

כאשר המרזב נסתם המים אינם יכולים להתנקז למטה, ולכן מתחילה הצטברות של המים על גג ביתכם. הצטברות המים יכולה לחלחל וליצור רטיבות בתקרת הבית ואפילו יכולה לחלחל לקירות, הרטיבות בקירות ובתקרה יכולה לפגוע בתשתיות החשמל בבית, לפגוע בעמידות המבנה, לגרום להתפוררות והתקלפות הצבע בקירות וליצור פטריות עובש שהרעלנים שלהן מהווים סכנה בריאותית חמורה למערכת הנשימה. במידה ומדובר בגג רעפים, הנזקים יכולים להיות גדולים בהרבה מכיוון שהמים יכולים להגיע אל מתחת לרעפים ולחלחל לתוך הבית והרבה יותר קשה להבחין בכך.

 

עדיף למנוע מראש

כמו במקרים רבים מניעה היא הפתרון האידיאלי, מומלץ לעלות לגג פעם בשנה לפני החורף בכדי לנקות את פתח המרזב ולוודא שאין משהו שחוסם את זרימת המים. לא בכל מקרה צריך להזמין איש מקצוע, ברוב המקרים ניתן לטפל בבעיה בעזרת מטאטא, יאה ודלי ולנקות את העלים ולכלוכים נוספים בזהירות. במידה ובכל זאת נסתם המרזב יש לעלות לגג לחפש את הסתימה תוך נקיטת נהלי בטיחות קפדניים: שימוש באמצעי מיגון מתאימים כגון קסדה, עלייה לגג בתנאי מזג אויר מתאימים, וזהירות בקרבת דודי שמש, קולטני שמש וכבלי חשמל ותקשורת. בכדי לפתוח את הסתימה בדרך כלל צריך רק לנקות את פתח המרזב היטב, אך אם מדובר בסתימה בצינורות המרזב יש להשתמש במוט מתברג שנמכר בחנויות חומרי בניין. במקרים מסוימים תיקון מרזבים ידרוש מכם להיעזר באיש מקצוע, במידה ומדובר בסתימה בצינורות המרזב, אם אין גישה נוחה לפתרון הבעיה בעצמכם ואם אתם פשוט מעדיפים שזה יעשה על ידי איש מקצוע מכיוון שאינכם מיומנים או רוצים לקחת את הסיכון.

טיפול מקצועי או מניעה תמנע מכם להתמודד עם ההשלכות של נזילות ורטיבות בתקרה וקירות הבית, ותחסוך מכם סכנות, זמן וכסף.

 

גג

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
קלף בשרוול
אמן חושים בנהריה

אתם מחפשים פעילות שתוכל להיות מוצלח עבור האירוע הקרוב שאתם עושים בנהריה? חשבתם לארגן לעובדים שלכם יום גיבוש או