נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

שיקולים משפטיים לרכישת נכס בנאמנות

שיקולים משפטיים

רבים מתעניינים לגבי השיקולים המשפטיים לרכישת נכס בנאמנות, מאחר ומדובר על תחום שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. מנגנון הנאמנות יכול לשמש כל אדם לרכישת דירה עבור הילדים שלהם או כל אדם אחר, מבלי לחשוש ממאבקי ירושה או הליכים משפטיים ארוכים ומייגעים.

המטרה של רכישת נכס בנאמנות היא להבטיח שקט כלכלי לילדים או לכל אדם אחר שיקר לליבכם. באמצעות רכישת נכס בנאמנות תוכלו להבטיח לילדים שלכם קורת גג, ללא שום קשר למצב הפיננסי או להחלטות הכלכליות שלהם. הנכס יעבור לדור הבא, באמצעות מייסד הנאמנות המעביר את הנכס לנאמן, בהתאם לתנאים המוזכרים בכתב הנאמנות. הנאמן מחזיק בנכס במשך השנים עבור הנהנים בנאמנות (הילדים), עד שהם מגיעים לגיל המתאים לנהל את הנכס בצורה עצמאית.

 

שיקולים משפטיים לרכישת נכס בנאמנות – רק באמצעות עורך דין מהתחום

כמובן שהדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לדעת לגבי רכישת נכס בנאמנות, הוא הצורך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ונאמן שמתמחה בתחום. https://yonilevy.co.il מהווה את הכתובת המומלצת ביותר, עבור כל אדם שמעוניין להבטיח שקט נפשי וביטחון כלכלי עבור הילדים שלו.

מדובר על עורך דין שמתמחה בתחום המקרקעין ויוכל לסייע ולייעץ לכם בנושא. יש לזכור כי רק עורכי דין מהתחום יכירו את כל הדקויות ויבינו את כל הניואנסים השונים. זוהי הדרך היחידה שלכם לוודא כי אתם פועלים בצורה נכונה ונבונה מבחינה משפטית, מאחר ועורך הדין ילווה אתכם לכל אורך התהליך ויסייע בכל בעיה ובכל שאלה.

 

שיקולים משפטיים לרכישת נכס בנאמנות – על מה חשוב לתת את הדעת?

אחת הנקודות החשובות ביותר שיש להכיר בנושא, היא העובדה כי הנאמנות אינה מוכרת בארץ כאישיות משפטית, בניגוד למצב בארצות הברית למשל. לכן בארץ הנאמנות אינה רשאית לבצע שום פעולה הקשורה לנכס, כולל החזקה, מכירה או רכישה. כתוצאה מכך, הפתרון הפופולארי ביותר שמשמש את מייסד הנאמנות, הוא הקמת חברה.

החברה אחראית להחזקת נכסי הנאמנות והיא רשאית לרכוש או למכור את הנכסים השונים, בהתאם לכתב הנאמנות. אומנם מדובר על פתרון נוח ופונקציונלי מבחינת ההרשאה המשפטית, אך חשוב לדעת כי רשות המיסים מתייחסת להכנסות החברה בתור הכנסות הנאמן. מסיבה זו בדיוק, יש להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום, על מנת לקבל ייעוץ משפטי כיצד לפעול וכיצד לצמצם את חבות המס.

 

מה עוד חשוב לדעת לגבי רכישת נכס בנאמנות?

היתרונות של רכישת נכס בנאמנות נחשבים למשמעותיים, לכן אין זה מפתיע כי רבים משתמשים בפתרון זה, במטרה להבטיח לעצמם ולילדים שלהם בטחון כלכלי. באמצעות מנגנון הנאמנות ניתן להעביר את הנכס לילדים, ללא שום חשש מפני מאבקי ירושה. כמו כן, מדובר על מנגנון יעיל שמאפשר לכם לשמור על הנכס מפני תביעות צד ג'. למעשה, זהו הפתרון המושלם לצורך ניהול הון משפחתי, ללא שום חשש מהתנהלות פזיזה ואימפולסיבית.

עם זאת, יש לזכור כי הבעייתיות של מנגנון הנאמנות נעוץ ברשויות המס, אשר מחשיבות את העברת הנכס לנאמנות בתור אירוע מס. עם זאת, כדאי להדגיש כי במידה ומייסד הנאמנות הינו קרוב משפחה של הנהנה בנאמנות (כמו במקרים של הורה וילד), תוכלו לקבל פטור מתשלום מס שבח ואף ליהנות מהנחה במס הרכישה. אך במידה ועוד לא הגדרתם את זהות הנהנה, כנראה שתאלצו לשלם מס כפול. בנוסף, במקרה של החלפת זהות הנהנה, מדובר שוב על אירוע מס, מאחר והדבר נחשב כרכישת הנכס מהנהנה הקודם.

 

רכישת נכס בנאמנות – סיכום

רכישת נכס בנאמנות מצריכה ייעוץ משפטי צמוד, מאחר וביצוע פזיז יוביל לתשלום מיותר לרשויות המס.

רכישת נכס

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין