נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 טיפים בבחירת עו"ד לענייני גירושין

גירושין ראשית

הליך הגירושין נחשב למורכב וסבוך מאוד מבחינה משפטית ורגשית כאחד ולכן ההחלטות שיתקבלו כבר מתחילת הדרך יהיו בעלות משקל רב להמשך. מסיבה זו, קשה לתמצת למאמר אחד את החשיבות והמשמעות ייצוג עורך הדין לענייני גירושין, אך נוכל לכל הפחות להציג בפניכם את שלושת הפרמטרים הטובים ביותר לבחור את הטוב מכולם לביצוע התפקיד:

 

רגע לפני: דברים חשובים שצריך לדעת

אין ספק שבחירת עורך הדין לגירושין תכתיב פעמים רבות את טיבו של הליך הגירושין – האם יהיה מדובר בהליך כואב, יקר ורווי מלחמות? או שמא בתהליך מהיר מאוד, שלא יותיר חותם כבד לכם ובעיקר לילדיכם?

מטרת עורך הדין אמורה להיות בראש ובראשונה צמצום מקסימלי ככל האפשר של ההתכתשויות המשפטיות בין שני הצדדים, מאחר ובמצב כזה לעולם תיפגע טובת הילדים ותגרע נפשית וכלכלית גם מבני הזוג עצמם. ועם זאת, לעתים אין ברירה מלהשיב מלחמה ולעמוד על הזכויות והעקרונות החשובים ולכן תתבקשו למצוא אדם שמסוגל להתיישר איתם כראוי.

 

מומחיות וניסיון

כלל האצבע החשוב מכל בבחירת עורך הדין לענייני משפחה הוא רמת הבקיאות של עורך הדין בתיקי גירושין. לא די באדם שמודע לפסיקה ולחוקים השונים. חשוב שלצדכם יעמוד משפטן שחי ונושם את השטח, שמכיר את דרכי הפעולה והרגלי החשיבה בכל אחד מבתי המשפט השונים (בית המשפט למשפחה ובית הדין הרבני), את השופטים, המגשרים, תהליכים שונים ועוד. על עורך הדין להיות איש מקצוע שצבר כמות מכובדת מאוד של תיקים שעברו תחת טיפולו המסור, מה שיאפשר לו לקבל על עצמו גם תיקים מורכבים מאוד מבלי להתפשר על התוצאה הסופית.

 

הכימיה האישית

כל אדם שמלווה אדם אחר לאורך תקופה, אמור להיות כזה שאנחנו מרגישים עמו בנוח ושרואה אותנו "בגובה העיניים" ברמת השיחה וההתייחסות האנושית. עורך דין שיש עמו כימיה טובה הוא עורך דין שמוחנו מאותת לנו שכדאי לסמוך עליו ושאפשר לשתף אותו בסוגיות ובהתלבטויות שונות, שייתכן שהיה קשה לערב בהם עורכי דין אחרים. אחרי הכל, מדובר בחשיפה לא מועטה מבחינה אישית ומשפחתית. הכימיה האישית מהווה גם פקטור חשוב מאין כמוהו לנקודות הקושי והמשבר, משום שאי אפשר להתעלם מהעול הנפשי הכבד שהגירושין מעלים ורצוי שיהיה גורם מכוון ואובייקטיבי בסביבה שידע לתאר לנו נכון את תמונת המצב וגם להכניס מידי פעם לפרופורציות.

 

לא כל הנוצץ זהב

משרד יוקרתי ומושך כמובן נועד לבסס הצלחה וסטטוס בקרב הלקוחות, אך מראה יפה הוא לא מה שצריך למשוך את עיניכם. אתם מחפשים אדם זמין ונגיש לאורך ההליך, איש מקצוע חרוץ ושאפתן, אדם שאפשר לתת בו אמון ושמזדהה עם עמדתכם. אל תניחו שמשרד יפה וגדול בהכרח יעמוד בציפיותיכם ולכן מומלץ שלא להסתנוור ממקום יפה ומכובד, אלא לוודא מה בדיוק הוא יעשה עבורכם.

לחצו לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין שמחי – המתמחה בגירושין ודיני משפחה.

 

גירושין

 

 

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין