נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 טיפים לבחירת הלוואה

הלוואה

החלטתם שאתם זקוקים להלוואה? המאמר הבא בדיוק בשבילכם. כיום האפשרויות הקיימות בפנינו בנוגע להלוואות, קטנות או גדולות – רבות מאוד, על כן נרצה לדעת מהי ההלוואה המשתלמת ביותר עבורנו, תוך שימת דגש על כמה וכמה משתנים חשובים. היום ניתן לומר בבטחה שזו לא ממש בעיה לקבל הלוואה, אלא אם כן דירוג האשראי שלך נמוך – לרוב תקבלו מענה חיובי לבקשתכם להלוואה.

כל גוף או בנק ידע להציע לכם מספר הלוואות עם משתנים שונים בתוכן, לכם נותר רק לבחור. אולם כשמדובר בלקיחת הלוואה – מוטב שלא נקל ראש בדבר ודווקא נעשה זאת בתבונה, תוך שימת דגש על מספר משתנים חשובים מאוד – ריבית, פריסת ההחזר ועוד. אז איך עושים את זה נכון? כל התשובות כאן במאמר.

 

זכרו מהי מטרת ההלוואה שאתם לוקחים

קיימות סיבות רבות ללקיחת הלוואה, זה יכול להיות חופשה משפחתית ארוכה שחלמתם עליה וזה יכול להיות הלוואה להקמת עסק עצמאי חדש – על כל מקרה עלינו להגדיר לעצמנו בבהירות את מטרת ההלוואה שאנו לוקחים, על מנת להבין מה הסכום שאנחנו באמת צריכים כמו גם את סכום ההחזר החודשי שאנו מוכנים לעמוד בו, היום קיימת הלוואה לכל מטרה כמעט.

במידה ומדובר בהלוואה לחופשה לדוגמא, מוטב יהיה שניקח הלוואה עם סכום החזר גבוה יחסית, כך נוכל לסגור אותה במהרה ולא לגרור אותה כמה שנים קדימה. דוגמא נוספת – לקיחת הלוואה לסגירת מינוס. חשוב לציין שהריבית שאנו משלמים על המינוס גבוהה יותר מכל ריבית של כל הלוואה שתמצאו בשוק – לכן בהחלט מומלץ לקחת הלוואה כדי לסגור את המינוס. אך גם כאן כדאי לפעול נכון, נסו למצוא הלוואה עם ריבית נמוכה שתעזור לכם להתאזן במהרה.

 

סכום החזר חודשי שנוכל לעמוד בו

הטיפ החשוב ביותר בבחירת ההלוואה, היא כמובן בחירת הלוואה עם סכום החזר חודשי הוגן שתוכלו לעמוד בו, אי עמידה בתנאי ההלוואה עלולה לגרור התמודדות אחרת לגמרי – בפן הכלכלי ובטח בכל הנוגע לדירוג האשראי שלכם, שיושפע באופן שלילי מאוד אם לא תעמדו בהחזר החודשי. על כן מוטב יהיה לפרוס את ההלוואה בצורה כזו שתקטין את סכום ההחזר החודשי, בצורה כזו שתדעו באופן וודאי שתוכלו לעמוד בו.

 

כמה לוויתי וכמה אני מחזיר?

הסכום שתחזירו על ההלוואה בדרך כלל יהיה גבוה יותר מהסכום שאותו לוויתם, השאלה היא בכמה גבוה יותר. מומלץ לבחור בהלוואה משתלמת מבחינה זו, שכן הריביות וההצמדה עלולות להיות גבוהות משחשבתם.

לסיכום, כמעט כל אזרח בישראל לקח או ייקח הלוואה בשלב כזה או אחר, החכמה היא לדעת באיזו הלוואה לבחור מבלי להיכנס לבעיה כלכלית חמורה יותר כתוצאה מלקיחת הההלוואה, אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

הלוואה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
הַנהָלַת חֶשְׁבּוֹנוֹת
מהו אישור ניהול ספרים?

בישראל ישנם כול מיני חוקים המעגנים התנהלות חברות באופן תקין. כחלק מכך, קיים אישור ניהול ספרים אשר כול עוסק

מאזניים של שטרות
מה היא רפורמת EBITDA?

ראשי התיבות הארוכים יחסית מעידים על מונח מורכב לא פחות. ליתר דיוק: Earning Before Interest Taxes Depreciation Amortization או

החזרי מס מזונות
החזרי מס למשלמי מזונות

בין אם אתה גרוש או פרוד ומשלם מזונות, יש סיכוי גבוה שאתה אמור לקבל כסף מהמדינה וממס הכנסה. מעוניין