נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 טכניקות לסידור מחסנים

מחסן גדול

אחת הסוגיות של ניהול נכון שלן עסק הינה סוגיית הניהול הנכון של המחסן והמלאים. ניהול נכון, ועל אחת כמה וכמה סידור נכון של המחסן, מאפשרים לדעת בכל רגע נתון את רמות המלאים הקיימות בו, בהתייחס לכל אחד מהפריטים הקיימים והמנוהלים בו. בנוסף, סידור נכון הופך את הגישה לכל אחד מהפריטים לקלה ופשוטה, מה שמאפשר לעסק להתנהל בצורה יעילה וזורמת. מה הקשר בין סידור המחסן לבין ניהול יעיל וחסכוני של העסק? אילו שלוש טכניקות קיימות לסידור מחסנים? בהמשך המאמר נעסוק בסוגיות הללו בהרחבה.

 

מחסן סדר וניהול נכון ויעיל של העסק

כאמור, הן בעסקים יצרניים והן בעסקים שעניינם שיווק גרידא, סידור נכון של המחסן מסייע לזרימה תקינה של ההתרחשויות בעסק. ככל שהמחסן מסודר יותר, כך קל יותר להגיע למוצרים או לחומרי הגלם הנדרשים, בדיוק בזמן שהם נדרשים. כשהמחסן לא מסודר, עלולים מנהלי העסק להבחין רק באיחור בעובדה שפריט כזה או אחר חסר, מה שעלול לעכב מאד את העבודה. לדגמה – העדר שמן לבישול ולטיגון במחסן גדול של חברת קייטרינג או של בית מלון, עלול לעכב את הבישול ואיתו את מועד הגשת הארוחה. מנגד, מחסנים מסודרים מאפשרים לעלות מהר מאד על חוסרים ולהשלים אותם במהירות, עוד לפני שנוצר מחסור קריטי במוצר כל שהוא. רכישה מושכלת של מוצר אחד או יותר, עשויה לחסוך סכומי כסף גבוהים. מנגד, רכישה חפוזה וללא בקרה של מוצרים שונים, רק כי הם חסרים וחייבים לרכש אותם במהירות, עלולה לזמן למוכר הזדמנות פז לנקוב במחירים גבוהים.

 

שלושת הטכניקות לסידור מחסנים

למעשה, כל בעל עסק נוהג לסדר את המחסן שלו על פי ההעדפות הספציפיות שלו. ואולם אם מדובר במחסנים גדולים, או כאלה הכוללים מוצרים שיש להם תאריך תפוגה קשיח, הסידור צריך להיות כזה שיאפשר למצוא כל מוצר במהירות הרבה ביותר האפשרית. עם הטכניקות לסידור מחסן ניתן למנות סידור לפי סוג המוצר, סידור לפי קבוצת המוצר או סידור לפי משקל המוצר. בסידור לפי סוג המוצר,, העבודה היא יותר פרטנית. המדפים במחסן מחולקים לאזורים רבים יותר, כאשר בכל אזור נמצאים מוצרים ספציפיים. סידור לפי קבוצת מוצר מתייחסת לקבוצת הייחוס שלו.. לדוגמה – במחסן מזון יש אזור למרקים, אזור למומרי אפיה ואזור לחומרי קונדיטוריה.

ואולם הטכניקה היותר מעשית מבין השלוש, היא הטכניקה המחלקת את המוצרים במחסן בעיקר לפי קטגוריה של משקל. ככל שהמוצר כבד יותר, הוא יאוחסן במדפים נמוכים יותר הדורשים פחות עבודת הרמה. כמובן שבגדול, חשוב לשמור גם על חלוקה לפי קטגוריות. מעוניינים לדעת יותר? המומחים של איי די גרדן ילמדו את הצרכים שלכם ויציעו לכם את המחסן המתאים ביותר לצרכים ולהעדפות שלכם. כדאי ליצור קשר כעת והמקצוענים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

מחסן מסודר

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
קלף בשרוול
אמן חושים בנהריה

אתם מחפשים פעילות שתוכל להיות מוצלח עבור האירוע הקרוב שאתם עושים בנהריה? חשבתם לארגן לעובדים שלכם יום גיבוש או