נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דגשי בטיחות שחייבים להכיר בזמן קידוחי בטון

קידוחי בטון ראשית

קידוחים בבטון נפוצים ואפקטיביים בתחום הבנייה והשיפוץ. הקידוח נעשה באמצעות מקדחת יהלום על פי דרישה ומידות באופן מהיר וחלק. עם זאת, יש לשמור על הבטיחות בעת העבודות. המאמר יפרט 4 דגשי בטיחות שחייבים להכיר בהקשר של קידוחי הבטון.

 

1 – שימוש במכשירים מתוחזקים

כחלק מהבטיחות של העובדים והמבנה המכשירים המתקדמים של קידוחי בטון מחייבים תחזוקה שוטפת, ניקיון, החלפת חלקי חילוף ופיקוח. המקדחה החשמלית לקידוח בטון בנויה מיהלום, כוס יהלום וצינור פלדה. כדי שהקידוח יהיה יעיל כל החלקים צריכים לתפקד באופן הטוב ביותר ולא לספוח חלודה מאחר והמכשיר עובד עם מים שיוצרים בוץ. ככל שהמכשיר מתוחזק יותר, כך הקידוח יהיה אפקטיבי יותר בין אם מדובר על משטח בטון, יצירת חור או ניסור. המקדחה צריכה להפעיל לחץ מתון, להסתובב במהירות בתנאי סביבה שונים ולמנוע רעידות מיותרות.

 

2 – בטיחות המשטחים ושלמות המבנה

כאשר עושים שימוש במקדחת בטון השיניים על המקדחה העשויים יהלומים תעשייתיים, חודרות למשטחים קשיחים כמו: בטון משוריין, אספלט, אבנים ועוד. הקדיחה מחייבת שמירה על שלמות המשטח כאשר מדובר בקידוח חור או בעיצוב המשטח. בנוסף, המבנה בו עובדים צריך להישמר. לכן הקדיחה חייבת להיעשות בשיטה מיוחדת המתאימה לאופן הקידוח על ידי צוות מומחים של אנשי מקצוע בעלי ניסיון.

 

3 – הפחתת נזקים בריאותיים

קידוח בטון גורם לאבק רב ולרעש שהם מפגעים תברואתיים שיכולים להזיק לבריאות. חברה מקצועית העובדת בסטנדרטים המציבים את הבריאות בראש מעייניה, היא חברה שניתן לסמוך עליה שהסביבה תהיה בטוחה יותר. באמצעות קידוח ממוקד, מהיר ומדויק ניתן להפחית את רמת הזיהום והרעש במיוחד שהקידוח נעשה באמצעות יהלום. הקידוח גם מייצר פסולת מוצקה שגורמת לפחות בלגן בבית וגם לכך יש חשיבות רבה. גם התזת המים על המשטחים בזמן הקידוח מייצרת מעט מאוד אבק. ולכן ציוד שאינו עובד על יבש או מופעל בגז הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על הבריאות.

 

4 – ציוד מיגון לעובדים

בעת קידוח או ניסור בטון העובדים משתמשים במסכות חמצן כדי לשמור על דרכי הנשימה ממעט האבק שנוצר. על מנת שלא להיות חשופים לרעש המקדחה הם מרכיבים מגני אוזניים ועל מנת שגם העיניים יהיו מוגנות, הם מסתייעים במשקפי מגן מקצועיות. הלבוש של העובדים כולל גם קסדת מגן להגנת הראש, בגדי עבודה ארוכים ונעלי עבודה או מגפיים מעור המגיעות עד לקרסוליים. בנוסף, העבודה מפוקחת על ידי מפקחים שבודקים את אמצעי המיגון וגם הם ממוגנים בהתאם.

 

לסיכום

ככל שמשתמשים בציוד עבודה מתקדם ומתוחזק ונחשפים לכמה שפחות לרעש ולאבק בשיטות יעילות, הבטיחות של המבנה והבריאות של העובדים נשמרת. על אחת כמה וכמה בעבודות הנעשות בבתים פרטיים שחייבות להיות בטוחות הן מבחינת הפחתת האבק, הרעש וללא גרימת נזקים למבנה הבית או לריהוט.

קידוחי בטון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
קלף בשרוול
אמן חושים בנהריה

אתם מחפשים פעילות שתוכל להיות מוצלח עבור האירוע הקרוב שאתם עושים בנהריה? חשבתם לארגן לעובדים שלכם יום גיבוש או