נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

האם ביטוח דירה מכסה נזקי איטום?

זוג עם ילדים בבית

חדירת מים לחלל הבית יכולה לגרום להרס רב ממדי.

קירות הבית אינם בנויים להתמודד עם חדירה של כמות גדולה של מים.

הטיח יתקלף ויתחיל לנשור, והקיר עצמו יהפוך לכר פורה לגדילה של עובשים.

הרכוש המאוחסן בחלל הבית ייפגע אף הוא.

בין אם מדובר על פגיעה ישירה של מים בריהוט עץ יוקרתי, או חתיכות קיר שנפלו.

לכן חשוב להכיר את הכיסוי של ביטוח הדירה מפני נזקי איטום.

 

על מי מוטלת האחריות לדאוג לאיטום הבית?

https://www.hommie.co.il הוא אתר שימושי, המאפשר לכם לחתום על חוזה ביטוח דירה בלחיצת כפתור. האתר מכיל פירוט מלא על גבולות הכיסוי של הביטוחים והחבילות השונות, כמו גם מענה אנושי יעיל ונוח. נזקי איטום הם אחד מהעניינים המורכבים יותר בעולם ביטוח הדירה. איטום הבית מפני נזקי מים, הוא פעולה שגרתית, אשר כל בעל בית אשר מעוניין להימנע מתקלות צריך לבצע לפני כל חורף באופן תדיר. חלק מהבתים בארץ נאטמים בעזרת זפת שרופה על גג הבית, ואחרים בעזרת גג רעפים ייעודי. אין זה משנה מה השיטה בה אתם נוהגים להשתמש, בסופו של דבר החובה לדאוג לאיטום הבית, אלא אם נקבע אחרת בחוזה מול חברת הביטוח, היא שלכם. הנזקים של היעדר איטום למים יכולים להיות נרחבים, ולדרוש שיפוץ נרחב והחלפת ריהוט כדי להחזיר את הבית למצבו המקורי.

 

מהם נזקי האיטום הפוטנציאליים?

אנשים רבים, אשר רואים רמז לרטיבות בקיר הבית, מתעלמים מהבעיה, מתוך מחשבה שיתכן ומדובר בעניין חולף, ולא במשהו שיסב להם נזק ארוך טווח. חשוב מאוד להבין, כאשר רואים את הקילוף העדין של הטיח, מתחת לכיסוי החיצוני של הקיר יכול להתרחש אסון שרק מחכה לפרוץ החוצה. נטייתם הטבעית של המים היא להצטבר, עד שהם מוצאים נקודה חלשה בקיר בה הם פורצים החוצה. כאשר רואים את הנזילה, המצב ככל הנראה כבר מחייב פעולה מיידית. איטום לא מוצלח לגג הבית יכול להסב לו נזק עצום. המים החודרים דרך גג אטום למחצה, חודרים באותה נקודה. חדירה באופן זה, מובילה את המים לאגני היקוות פנימיים בתוך קיר הבית, בהם הם הולכים ומצטברים, תוך הרס מתמשך לקיר הסובב אותם.

 

כיצד ניתן למנוע את הנזק?

מניעה מושלמת של הסיכון בנזקי איטום אינה אפשרית. לכן, כאשר חותמים על חוזה מול חברת ביטוח, הצפי הוא לרמת תחזוקה סבירה. אם תקפידו על איתור וטיפול מהיר בכל מקרה של רטיבות בקיר, כולל תיקון הנזק לקיר עצמו, ובירור מקור הנזילה, אין ספק שהסיכון לנזקים נרחבים כתוצאה מחדירת מים לחלל הבית ירד באופן משמעותי. כדי להוריד את הסיכון לרמה כמעט אפסית, ניתן להזמין באופן שגרתי טיפול ואיטום לגג הבית, כאשר התדירות הנחוצה משתנה על פי אזור המגורים.

 

משפחה ובית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוח
גלגל הצלה - ביטוח חיים
הוזלה בביטוח החיים

ביטוח חיים הוא אולי הביטוח הנפוץ ביותר והוא מהווה מעיין הסכם בין חברת הביטוח למבוטח. ה"הסכם" מקנה פיצוי כספי